Ehitatakse vähem ja see on andnud trumbid kätte tellijatele. Foto: Andras Kralla
Arendajad selle kriitikaga ei nõustu. Küll nendivad nad, et ehitamist on aina vähem, mis annab trumbid kätte arendajatele, kes saavad rohkem valida ja olukorda dikteerida.
Esimene peatöövõtja läks pankrotti. Teine ütles lihtsalt lepingu üles. Kolmandal läksid ehitusmaterjalid üleujutuse nahka. Peale ikalduse ehitajatega on pikalt venima jäänud arendust saatnud veel ka riburadamisi tagasilööke, millest pole tahetud korteriostjatele rääkida.
Tartu kinnisvaraarendaja pööras ühe oma kliendiga niivõrd tülli, et keeldus talle kodu müümast. Kohus sundis arendajat siiski võtmeid ostjale üle andma, kuid suurt osa kokkulepitud müügisummast pole ta senini saanud.
Eelmisel aastal tugevat kasvu kogenud ettevõtted kinnitavad, et alanud langusperiood neid ei heiduta, sest viimased pöörased aastad ehitusturul on lisanud kogemust ja eneseusku, mille põhjal teha õigeid otsuseid.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”