Intellektuaalomandi kaitse on kaitsetööstuses äärmiselt oluline, seda eriti ajal, mil valdkond areneb äärmiselt kiiresti ning sarnaselt teistele sektoritele leidub ka siin vargusi.
- Kaitsetööstuettevõte Nordic Armory on täheldanud üsna aktiivset huvi nende toodete kopeerimise vastu, parimaks ennetuseks on intellektuaalomandi kaitse. Foto: nordarm.com
Eesti ettevõtte Nordic Armory tooteid on samuti tahetud kopeerida, kuid tõhusa intellektuaalomandi kaitse tõttu jäi see vaid sooviks, kirjutab
Tööstusuudiste portaal.„Kuna kaitsetööstus on väga konkurentsitihe ning kiiresti arenev tööstusliik, seda eriti praeguses olukorras, siis on intellektuaalomandi kaitse tähtsus väga oluline,” ütles Nordic Armory juht Mihkel Piirsalu. Motivatsioon teiste disaine varastada tuleb peamiselt rahast. „Kaitsetööstuse toodete arendamine on kulukas tegevus ja mitmed ettevõtted pigem kipuvad kopeerima, kui ise riskima ning investeerima uudsete toodete või lahenduste välja arendamisse,” lisas ta.
Nordic Armory arendab ja toodab kaitseotstarbelisi väljaõppevahendeid, lisatarvikuid relvadele, kaabelsidevarustust, ja palju muud. Samuti tehakse allhanget piiritagustele tsiviil- ja kaitsesektori ettevõtetele. Registreeritud intellektuaalomandi objekte on ettevõttel ligi 15, seda erinevates riikides ja territooriumidel.
Kui palju esineb kaitsetööstuses kopeerimist ja kuidas ikkagi intellektuaalomandi kaitse seda vältida aitab,
saab lugeda Tööstusuudiste portaalist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värske "Kuum tool"
Milremi asutaja Kuldar Väärsi avas aasta esimeses "Kuumas toolis" suurtehingu tagamaid, millega enamusosalus müüdi emiraatide firmale, aga rääkis ettevaatavalt ka kaitsetööstuse alanud aasta väljavaadetest nii Eestis kui mujal.
Transpordifirmad Gold Solution ja Leolart.com tarnisid Venemaale kaitsevarustuse tarnija jaoks seadmeid. Aga nad ütlesid Delovõje Vedomostile, et see kõik käis seaduse piires ja Eesti võimude loal.
Üha suurenev töötus on pidurdanud tööstuses palgasurvet, rääkis Exmet Servicesi juht Taavi Vesiaid. Tööstusettevõtted olid 2023. aastal sunnitud koondama kokku ligi 4000 töötajat ning prognoositakse, et mõni ettevõte peab koondama ka järgmisel aastal.
Algaval 2024. aastal toob vinduv majanduslangus ettevõtetele surve koondada ja kärpida, et jääda ellu. Kuid on ka neid, keda võib järgmisel aastal saata suur edu.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.