Veskimägi: läheb hullemaks. Aga valitsus mõtleb ainult riigieelarvele
Eesti majandus jätkab 2024. aastal langust ja tööpuudus suureneb, on ettevõtja Enn Veskimägi veendunud. Ta leiab, et valitsus ei tee midagi, et midagi muuta, ja hoolitseb ainult riigieelarve eest.
"Iga naaberriik on võtnud kasutusele mingid meetmed. Aga meil on null. Tuleb oodata, kuni veelgi hullemaks läheb," nentis tööandjate keskliidu nõukogu liige Enn Veskimägi. Foto: Raul_Mee
„Hoiatasin juba 2022. aasta septembris, et asjad lähevad hullemaks,“ ütles Veskimägi vestluses Delovõje Vedomostiga 2024. aastale ette vaadates. „Siis elektri hind tõusis ja tavapärase 12 000 euro asemel laekus meie kahele tehasele arve 79 000 euro peale. Ütlesin siis kohe, et tuleb kriis, ettevõtete sulgemised, pankrotid. Aga keegi ei kuulanud mind. Valitsus ei kuula ettevõtjaid üldse.“
Algaval 2024. aastal toob vinduv majanduslangus ettevõtetele surve koondada ja kärpida, et jääda ellu. Kuid on ka neid, keda võib järgmisel aastal saata suur edu.
Kuniks ise pidevalt rõhutame enda sõjas olemist ning riik ei näita tegudega, et usub ja usaldab inimesi, jäävad välisinvesteeringud harvadeks, kirjutab ettevõtja, endine peaminister Tiit Vähi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kõige olulisem alanud aastal saab olema põhiseadusliku liberaalse demokraatia mõistmine ja kaitsmine, kirjutab riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kõige olulisem teema nii uuel, 2024. aastal, kui ka järgnevatel on, kuidas saavutada riigieelarve tasakaal ja siin tuleks muuta mõtteviisi, kirjutab ettevõtja Jüri Ross vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.