Tiit Vähi sõnum valitsusele: rohkem sisukust, vähem PRi ja eneseupitamist
Kuniks ise pidevalt rõhutame enda sõjas olemist ning riik ei näita tegudega, et usub ja usaldab inimesi, jäävad välisinvesteeringud harvadeks, kirjutab ettevõtja, endine peaminister Tiit Vähi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Endine peaminister ja Ida-Virumaa ettevõtja Tiit Vähi. Foto: Andras Kralla
Alanud aasta olulisim teema on loomulikult sõja ja rahu küsimus. Nagu ütles oma aastalõpukõnes vabariigi president: "Me oleme piiririik, aga meist ei saa rinderiiki."
Vastupidiselt praegu üldlevinud ennustusele, et tuleb vinduv ja keeruline aasta, pöördub majandus arvatust varem ja järsemini tõusule, ennustab Äripäev juhtkirjas.
Eesti valitsus(t)e suur probleem on selles, et pole suudetud või tahetud sõnastada eesmärki, mida oma riigiga teha ja kuhu tahame mingiks kindlaks tähtajaks välja jõuda, kirjutab ASi Eesti Keskkonnateenused juhatuse esimees Argo Luude vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Majandus jätkab kohanemist ning likviidsuskriis meid seekord ei ähvarda, kirjutab LHV Panga ettevõtete panganduse juht ja juhatuse liige Indrek Nuume vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Majandusteadlasena olen veendunud, et 2024. aasta kõige olulisem teema on majanduslangus ja kasvama hakkav tööpuudus, kirjutab Bigbanki peaökonomist Raul Eamets vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.