Taasiseseisvunud Eestis on olnud 20 valitsust ja 208 ministrit. Pane end lõbusas viktoriinis proovile – kui palju sina meie ministrite kohta tead ja kui paljusid juhtumeid mäletad?
- Igast viiest taasiseseisvunud Eesti ministrist neli on mees ja üks on naine. Valitsustes on kokku olnud 169 meest ja 39 naist. Foto: Shutterstock
Viktoriinis osalejad saavad osaleda loosis, auhinnaks jagatakse viis raamatut “Suur sõda ja Eesti 1941–1944”, mille autor on ajaloolane Peeter Kaasik.
Äripäevas ilmub lähipäevadel veel mitmeid artikleid, mis meenutavad taasisieseisvunud Eesti valitsusi ja ministreid. Näiteks 24. veebruaril ilmub intervjuu inimesega, kes on päevades loetuna kõige rohkem ministritoolil istunud.
Raamat
“Suur sõda ja Eesti” ei räägi otseselt eestlastest Teises maailmasõjas, vaid suurest sõjast Eesti territooriumil, okupatsioonivõimude vahetumisest ning okupatsioonivõimu institutsioonidest ja teostajatest nii sõjategevuse kui ka lahingute vahelisel ajal. Rikkalikult illustreeritud teos vastab muu hulgas sellistele küsimustele, nagu millised olid eri okupatsioonivõimude kaugemad eesmärgid ja struktuur, missugused armeevõimud ja tsiviilorganisatsioonid juhtisid neil aastail elu Eestimaal ning kuidas säilis ja arenes neis tingimusis Eesti iseseisvuse taastamise lootus.
Seotud lood
Eesti staažikaimate ministrite TOP koos nende ametist kadumise põhjustega
Eesti staažikaim minister Urmas Paet on valitud kuus korda jutti isikumandaadi jagu häältega riigikogusse, kuid Toompeal saadikutööd teinud ega seal valijate huve esindanud pole ta päevagi.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.