Eesti staažikaim minister Urmas Paet on valitud kuus korda jutti isikumandaadi jagu häältega riigikogusse, kuid Toompeal saadikutööd teinud ega seal valijate huve esindanud pole ta päevagi.
Suhteliselt noore mehena ministritoolile asunud Urmas Paet (49) lõpetas oma senise ministrikarjääri 40aastaselt ehk juba kolm aastat enne seda, kui on ministrite keskmine vanus sellesse ametisse asudes. Ja ometi on Paet seejuures Eesti kõige staažikam minister (vt TOP loo lõpus): kokku on ta trooninud üksteist ja pool aastat nii kultuuri- kui välisministeeriumi eesotsas.
Keskmiselt püsib Eestis üks minister ametis kaks aastat ja neli kuud. Staažilt järgmist ministrit edestab rekordimees Paet tervelt kahe aastaga. Ühtlasi on Paet olnud jutti ilma pausideta kõige kauem minister ja kõige pikaajalisem välisminister.
Intervjuus Äripäevale räägib Paet oma senise tööelu kõige raskemast ajast ja sellest, kas juba pea kümme aastat Brüsselis europarlamendi saadiku leiba maitsnuna ihkab ta veel tagasi sisepoliitikasse ja mis pilguga vaatab külakuhjaks muutunud riigikogus toimuvat.
Intervjuu on sina-vormis, sest ajakirjanik ja kõige ministrim minister tunnevad teineteist ajast, kui oldi 1990ndatel kolleegid Postimehe toimetuses.
Kui helistasin intervjuu asjus ja ütlesin, et oled kõige staažikam minister, vastasid, et sa aimasid seda. Kas võiksid aimata, kes on staažilt järgmised kaks?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.