Mida toovad lähiaastad börsidele, kuidas kodulaenu intressi madalamaks kaubelda, mida näeb turgudel tehnilise analüüsi ekspert, kuidas luua edukat investeerimisstrateegiat ja miks tekitab Tallink Grupi aktsia küsimusi? Kõikidele neile küsimustele kuuleb vastuseid selle nädala raadiohittides.
- Investor võib lähiaastatel börsile raha paigutades end üsna kindlalt tunda, arvab ajakirja Investor vastutav toimetaja Anu Lill. Foto: Raul Mee
Nädala raadiohitid:
"Praegu võib rahus 4-5 aastat raha börsile juurde kütta"
Pulliturg on just alanud ning seetõttu võib investor lähiaastatel börsile raha paigutades üsna kindlalt tunda, arvab ajakirja Investor vastutav toimetaja Anu Lill.
Juttu tuli ka Tallinna börsi käekäigust. Äripäeva Investeerimisklubi juht Jaan Martin Raik tõi välja, et koduturul leidub jätkuvalt huvitavaid investeerimisvõimalusi, mida isegi siis, kui Tallinna börs liigub külgsuunas, ei tõuse käsi müüma.
Stuudios olid Äripäeva börsitoimetuse liikmed Anu Lill, Jana Saarkoppel, Jaan Martin Raik ja Indrek Mäe, kes avaldasid muuhulgas ka enda viimase kuu tehingud ning jälgimisnimekirja.
"Praegu võib rahus 4-5 aastat raha börsile juurde kütta"
Kuum tool: kodulaenu intressi annab mõnuga alla kaubelda
Jahtunud kinnisvaraturg pani pangad üksteiselt kliente üle lööma, lubades kodulaenu refinantseerimisel aina madalamaid intresse. Saates „Kuum tool“ selgus, et klientidel on praegu kauplemisruumi küllaga.
Keskmine intress uutel laenudel praegu on 1,65%. Veel eelmisel aastal oli see 1,8.
LHV eraisikute laenude osakonna juht Catlin Vatsel ja SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang räägivad saates “Kuum tool”, kuidas kodulaenu intressi madalamaks kaubelda ning mis võib soodsa pakkumise saamist takistada. Saatejuht on Eliisa Matsalu.
Kuum tool: kodulaenu intressi annab mõnuga alla kaubelda
Vaido Veeki ostunimekiri: mida võtta, mida jätta
Tehnilise analüüsi guru Vaido Veeki sõnul paneb tehniline analüüs raha kiiremini tööle. Ja seda ju kõik tahavadki.
Veek pakkus Investor Toomase konverentsil publiku huviorbiidi olevatele aktsiatele detailse analüüsi. Ühe näitena tõi Veek välja tuuleenergia Vestas Windi, mille hind oli jõudnud tundlikule hinnatasemele. „See tähendab seda, et aktsia on teinud hüppeid üles-alla,“ jagab Veek.
Seda, mis on üks komponent, milleta tehnilist analüüsi teha ei saa, Balti börsi teravatest tippudest ja Nvidiast on ettekandes samuti juttu.
Vaido Veeki ostunimekiri: mida võtta, mida jätta
Investeerimiseksperdi nõuanded eduka investeerimisstrateegia loomisel
Investor ja samuti mitmete investeerimismenukite üks autoritest Tõnn Talpsepp rääkis saates, et tema on enda jaoks pannud paika kindla raamistiku, kuidas ta üldjoontes peaks investeerima. Seal on ühe komponendina turukomponent, kus ta võtab poolega oma portfellist tururiski ja ülejäänud osa portfellist, millega saab teha muid asju, rääkis Talpsepp. Ta selgitas, et strateegia koostamisel tuleb alustada varaklasside valikust.
Pikemalt aktsiaturgude trendidest ja portfelli strateegiast kuula saatest „Investeerimisportfell 2030“. Saadet juhtis börsitoimetuse ajakirjanik Jaan Martin Raik.
Investeerimiseksperdi nõuanded eduka investeerimisstrateegia loomisel
Börsitoimetuse juht Tallinki aktsiast: see on müstika!
Kui vaadata Tallinna börsil noteeritud laevafirma Tallink Grupi aktsia hinda ja ettevõtte õiglast väärtust, siis tekitab see küsimusi, märkis Äripäeva börsitoimetuse juht Indrek Mäe.
Mäe rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et Tallinki aktsia hind kaupleb allpool raamatupidamislikku väärtust. Ta meenutas, et kui Tallinki aktsialt oleks julgenud aastaid enne koroonakriisi oodata 1,2 euro suurust hinda, siis nüüd 0,8-0,9 eurot, "aga Tallink ei taha kunagi jõuda oma õiglase hinna ligidale". "Miks ei taha jõuda? Müstika," ütles Mäe.
Mäe rääkis veel lähemalt Tallinki suurima aktsionäri Infortari aktsia hinnasihist ja sündmustest, mis alanud nädalal enim aktsiaturge mõjutavad. Indrek Mäed intervjueeris Janno Riispapp.
Börsitoimetuse juht Tallinki aktsiast: see on müstika!
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.