Eesti Panga hinnangul on majandus pöördumas tõusuteele, kuid tänavune majanduslangus tuleb natuke sügavam, kui veel detsembris loodeti.
- Eesti Panga president Madis Müller Foto: Raul Mee
Eesti majandus kahaneb tänavu 0,6 protsenti, et tuleval aastal kasvada 3,2% ning ületuleval aastal 3,1%. Detsembris prognoosisid keskpanga analüütikud tänavuseks majanduslanguseks 0,4% ning kaheks järgmiseks aastaks 3,2% majanduskasvu. Osaliselt saab majandusprognoosi kehvenemist selgitada ka sellega, et eelmise aasta majanduslangus tuli pisut väiksem, kui detsembris kardeti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõik raha on otsas, ükski ministeerium raha juurde ei saa, president ka mitte, sest valitsussektori rahaline seis paneb varsti Euroopa Liidu sekkuma. See kevadine maailmalõpukuulutus ei ole tõeks saanud ning prognoosid on tuletatult kuskil miljardi euroga mööda pannud.
“Uus negatiivne rekord“
Töötleva tööstuse toodangu maht vähenes jaanuaris aastatagusega võrreldes 11,9 protsenti, teatas statistikaamet.
Enamik majanduskasvust pärineb kapitalist, mis on muutunud kallimaks, kättesaamatumaks ja lokaalsemaks. Seetõttu tuleks hoida ka fookust kapitalil ja investeeringutel, rääkis KPMG partner ja nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere 15. märtsil Eesti majanduspoliitika plaani esitlusel peetud kõnes.
Eesti peaks pürgima tugeva kaitsetööstusega riigiks, kus on au sees nii tööstus kui infotehnoloogia – ainult nii on võimalik saavutada majanduskasv ja julgeolek ühekorraga, leidsid ükssarvikute ehitajad tööandjate konverentsil „Tuulelohe lend“.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.