Sel nädalavahetusel saab kuulata kõiki Äripäeva raadio podcaste tasuta. Nende hulgas nädala hittsaateid Eesti kaitsevõimest, Wise’i plaanidest, tippjuhi karjääripöördest ning ukse- ja aknatootja keerukast aasta algusest.
- Investor Katri Teller rääkis hiljuti Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et müüb Eestis kortereid maha ja luurab Hispaania kinnisvaraturul. Podcast jõudis selle aasta TOP 10 hulka. Foto: Raul Mee
Nädala raadiohitid:
Herem: me vajame rohkem tapjadroone
Nii kohalike kui ka välismaiste ettevõtjate ja investorite julgustamiseks on Eesti kaitsevõime märgatavalt paranenud, kuid Eesti vajab rohkem vahendeid, millega saaks vastast hävitada piiri taga, ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.
Herem rääkis saates "Kuum tool" Eesti kui ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna tugevdamisest, Eesti kaitsevõimest ja kaitsetööstuse seisust ning kaitsetööstuse arendamise väljavaatest. Saadet juhtis Ken Rohelaan.
Herem: me vajame rohkem tapjadroone
Wise klientide rahast: kui Eestiga peaks midagi juhtuma, oleme Belgiaga samas paadis
Kui Eestiga peaks midagi juhtuma, oleme Belgiaga, kus on meie kontod, samas paadis, vastas Wise'i Euroopa ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin saates küsimusele, kas nende juures saab enda vara kaitsta geopoliitilise riski eest.
Juttu tuli ka Wise’i aktsiast ja sellest, millised on investeerimisvõimalused läbi Wise'i platvormi ning kas teoreetiliselt on võimalik ka neid kaitsta geopoliitilise riski eest. Saadet juhtis Indrek Mäe.
Wise klientide rahast: kui Eestiga peaks midagi juhtuma, oleme Belgiaga samas paadis
Alexelast lahkunud juht: visioon ei ühtinud, minu ambitsioon oli suurem
Kui mina näen, et tuleb minna paremalt, aga Alexela, et minna vasakult, siis visioonid ei ühti, rääkis Alexelast Terminali juhatusse liikunud Alan Vaht. Ta tõdes, et tema lahkumise taga on mitme asja kokku langemine.
Veel rääkis Vaht intervjuus Olerexi juhtumist. Nimelt süüdistatakse Olerexi rohepesus. Milline info selle kohta on teistel turutegijatel ja kuidas see mõjutab kütuseturgu, sellest lähemalt intervjuus. Vaht ei hoia süüdistustega tagasi. Intervjueeris Janno Riispapp.
Alexelast lahkunud juht: visioon ei ühtinud, minu ambitsioon oli suurem
140 miljonit kaasanud tehnoloogiafirma peab börsiplaani ja tahab veel raha kaasata
Möödunud nädalal suurinvestori leidmisest teatanud Eesti vesinikutehnoloogia firma Elcogen näeb, et järgmisteks etappideks on tarvis kaasata veel raha. Elcogeni tegevjuht Enn Õunpuu ütles, et üks etapp on tehase ehitamine, kuid laienemiseks on teisigi plaane.
Ta lisas, et nad pole heitnud kõrvale ka plaani minna börsile. Kuidas on Eesti firma kaasanud kokku 140 miljonit eurot ja millega see tegeleb, kuuleb intervjuust. Intervjueeris Meelis Mandel.
140 miljonit kaasanud tehnoloogiafirma peab börsiplaani ja tahab veel raha kaasata
Ukse- ja aknatootja karm aasta algus: osa töötajaid on sundpuhkusel
Ei, hästi ei lähe, võib-olla oleme põhjale lähedal, aga võime veel kukkuda, ütles ukse- ja aknatootja Viking Window’ juht ja osanik Toomas Agasild firma praeguse olukorra kohta. Loobutud on võõrtööjõust ning osa inimesi on sel aastal sundpuhkusel miinimumpalgaga. Tootmises on töötajad tööl neli päeva nädalas. Agasild ütles siiski, et koondamisi pole nad ette võtnud lootuses, et olukord paraneb.
Intervjuus rääkis Agasild lähemalt koduturul ja ka välisturul toimuvast ning kas ettevõte plaanib kõige kiuste teha investeeringuid. Intervjueeris Kristjan Kurg.
Ukse- ja aknatootja karm aasta algus: osa töötajaid on sundpuhkusel
Valik selle aasta TOP podcaste
"Praegu võib rahus 4-5 aastat raha börsile juurde kütta"
Pulliturg on just alanud ning seetõttu võib investor tunda end lähiaastatel börsile raha paigutades üsna kindlalt, arvab ajakirja Investor vastutav toimetaja Anu Lill.
Saates tuli juttu Tallinna börsist. Äripäeva Investeerimisklubi juht Jaan Martin Raik tõi välja, et koduturul leidub jätkuvalt huvitavaid investeerimisvõimalusi, mida isegi siis, kui Tallinna börs liigub külgsuunas, ei tõuse käsi müüma.
Stuudios olid Äripäeva börsitoimetuse liikmed Anu Lill, Jana Saarkoppel, Jaan Martin Raik ja Indrek Mäe, kes avaldasid muu hulgas ka enda viimase kuu tehingud ning jälgimisnimekirja.
"Praegu võib rahus 4-5 aastat raha börsile juurde kütta"
Kuum tool: kodulaenu intressi annab mõnuga alla kaubelda
Jahtunud kinnisvaraturg pani pangad üksteiselt kliente üle lööma, lubades kodulaenu refinantseerimisel aina madalamaid intresse. Saates “Kuum tool” selgus, et klientidel on praegu kauplemisruumi küllaga.
LHV eraisikute laenude osakonna juht Catlin Vatsel ja SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang rääkisid, kuidas kodulaenu intressi madalamaks kaubelda ning mis võib soodsa pakkumise saamist takistada. Saadet juhtis Eliisa Matsalu.
Kuum tool: kodulaenu intressi annab mõnuga alla kaubelda
Kaja Kallas: me vingume ennast vaeseks
Peaminister Kaja Kallas leiab, et eestlased on regiooni suurimad vingujad ja see võimendab muu hulgas riigi majanduslangust.
Intervjuus rääkisime Eesti majanduse käekäigust, Venemaas ohust NATO-le ja Eestile, sõjamaksust, investeeringutest ja sellest, milline on elu ühe Eesti vihatuima inimesena. Saadet juhtis Eget Velleste.
Kaja Kallas: me vingume ennast vaeseks
Investor Katri Teller müüb Eestis kortereid maha ja luurab Hispaania kinnisvaraturul
Investor, ettevõtja ja meelelahutaja Katri Teller tunnistas, et kuigi varem ta investeeris vaid kinnisvarasse, siis nüüd on ta müünud maha mõned korterid Eestis ning suunanud pilgu hoopis Hispaaniasse.
Doktorikraadiga investor Kristjan Liivamägi rääkis intervjuus oma uutest investeerimisstrateegiatest ning tõdes, et on aktsiate puhul meelestatud skeptiliselt.
Lisaks rääkisid investorid, miks nad lõpetasid ühise “Rahareede” taskuhäälingu tegemise ning kuhu täpsemalt investeerida raskemal ajal. Intervjueeris Igor Rõtov.
Investor Katri Teller müüb Eestis kortereid maha ja luurab Hispaania kinnisvaraturul
Läbipõlemist haistnud Liivamägi: silm ei sära ja seljas oleks nagu 40 kilo kive
Spordikogemus ja sportlaslik mõttelaad on teinud Kristjan Liivamäest jõuka mehe, ent komme enda piire kombata on andnud tagasilööke vaimsele tervisele. Menuka podcastiga “Rahareede” lõpetanud Liivamägi ütles, et on vaimselt kurnatud.
Saates analüüsis õppejõud ja investor, millest tuleneb tema komme võtta ette liiga palju ja liiga suurelt ning miks on tal raske tegemistest loobuda. Pooleteisemiljonise portfelliga Liivamägi jagas ka, mis puhkudel talle ei meeldi inimestele finantsnõu anda. Saadet juhtis Eget Velleste.
Läbipõlemist haistnud Liivamägi: silm ei sära ja seljas oleks nagu 40 kilo kive
Andres Viisemann: turul on liiga palju zombisid
Majandustsüklitel pole lastud lõpuni end välja mängida, mis tähendab, et turule on jäänud ka palju nii-öelda zombistunud ettevõtteid, leiab LHV kaasasutaja Andres Viisemann.
Saates "Kuum tool" tuli Viisemanniga juttu aktsiaturgudest. Ükski nähtus pole igavene ning nii laguneb peagi ka sel aastal hoogsat rallit näidanud suur aktsiaseitsmik.
Tegime Viisemanniga juttu sellest, kuhu tema investeerib praegu, miks on ta pigem võlakirjade usku ning kuidas kavatsevad LHV pensionifondid lähiaastatel indekseid lüüa. Teemaks tulid ka võimaliku krahhi saabumine ja tehisintellekti roll probleemide lahendamisel. Saadet juhtis Indrek Mäe.
Andres Viisemann: turul on liiga palju zombisid
Riik, kus inimelul pole pea mingit väärtust ja kus tapetakse Snickersi pärast
Arstiabi on tasuta, ent kui sul on vaja teha operatsioon, pead sa ise sebima kõik vajaliku: klambrid, voolikud, tuimasti. Mustalt turult sellist kraami ei saa, ainus variant on, et keegi saadab sulle vajamineva välismaalt. Ja alles siis võid sa, kotike kaenlas, marssida haigla uksest sisse ning arstid aitavad sind hea meelega.
Selline on elu Kuubal. Riik maksab palka lepalehtedes. Talongimajandus ja riigipalk ei toida enam ammu ära, kirjeldas olukorda Lõuna-Ameerika entusiast, Amazonas Reiside üks eestvedajaid Ivo Tšetõrkin saates “Globaalne pilk”.
Lõuna-Ameerikale keskenduvat saadet juhtis Pille Ivask.
Riik, kus inimelul pole pea mingit väärtust ja kus tapetakse Snickersi pärast
Riik tahab OÜtamise piiramisel jõuda ka firmaautodeni
Kommenteerides OÜtamise piiramist ning sealt kogutavat lisatulu riigile, rõhutas rahandusminister Mart Võrklaev saates “Poliitikute töölaud”, et eesmärk pole mitte kellelegi liiga teha, vaid süsteemi korrastada ning üks koht selleks oleks ka firmaautode kasutamisega tegelemine.
Saates räägiti lisaks OÜtamise teemale veel 2024. aasta eelarvest, selle sissetulekutest ja võimalikust suuremast defitsiidist, käibemaksutõusust, riigireformist, kokkuhoiumeetmetest ning saate teises osas mootorsõidukimaksust, tulumaksureformist, eurovahendite kasutamisest, inflatsioonist ning Eesti majandusprognoosist. Saatejuht Lauri Leet.
Riik tahab OÜtamise piiramisel jõuda ka firmaautodeni
Unistamine lennutas Tiit Atso aktsionärist Harju Elektri tippjuhiks
Kümnend tagasi Harju Elektrisse tööle läinud Tiit Atso piidles ettevõtet juba varem, pisiaktsionärina, ja sai 2020. aastal ettevõttes haarata juhtohjad.
Millise plaaniga läks ta Harju Elektrisse tööle, millised kingad pärandas talle varasem ja legendaarne ettevõtte juht, tema eelkäija Andres Allikmäe, kuidas spetsialistist tippjuhiks areneda ‒ sellest kuuleb lähemalt saatest. Saadet juhtis Rivo Sarapik.
Unistamine lennutas Tiit Atso aktsionärist Harju Elektri tippjuhiks
Genka ettevõtlusest: valin vähem raha ja rohkem vabadust
Henry Kõrvitsa ehk artistinimega Genka sõnul pole raha tema jaoks kõige olulisem. Tähtsam on oma aeg ja võimalus seda veeta meelepäraselt.
Sellest, milliseid väljakutseid on toonud muusiku eluga kaasnev kuulsus ja kuidas on olukord vastutuse võtmisega oma sõnade eest, kuuleb saatest “Lavajutud”. Genkat intervjueeris Gaselli Kongressi laval Jana Palm.
Genka ettevõtlusest: valin vähem raha ja rohkem vabadust
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.