USA välisministeeriumi energiajulgeoleku esidiplomaat Geoffrey Pyatt rõhutab, et kõige olulisem on vältida energiaturul raputusi. Vajadusel kutsutakse korrale ka ukrainlasi.
- Geoffrey Pyatti (vasakul) sõnul liiguvad suures pildis asjad õiges suunas. Foto: Evelin Kokkota
Veebruaris kohtus USA asepresident Kamala Harris Müncheni julgeolekukonverentsi veerel Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõiga. Selmet tuua häid uudiseid Ukraina abipaketi vastuvõtmisest kongressis, manitses ta ukrainlast: ärge rünnake Venemaa rafineerimistehaseid.
Nõnda kirjutas sel nädalal Washington Post, avades lähemalt teemat, mille Financial Times märtsi lõpus avalikkuse ette tõi. USA ei taha, et Ukraina ründaks Venemaa energiataristut, sest on oht, et selle tõttu kasvab maailmaturul kütuste hind.
“Meie ei taha teha midagi, mis hindu tõstab,” rõhutas intervjuus Äripäevale USA diplomaat Geoffrey Pyatt. Ta vastutab riigidepartemangus ameeriklaste energiajulgeoleku eest ja kohtus möödunud nädalal Tallinnas kliima- ja välisministeeriumi kõrgete ametnikega.
Äripäeva küsimusele, kas hiljuti ameeriklaste kaitseministri Lloyd Austini öeldu – et Ukraina peaks valima rafineerimistehaste asemel otseselt sõjatandriga seotud sihtmärke – peegeldab ka tema seisukohta, oli vastus selge: “Ma olen kaitseminister Austiniga sama meelt.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa nafta- ja gaasitulu jõudis tänavu esimeses kvartalis peaaegu tagasi 2022. aasta alguse tasemele, kirjutab sõltumatu väljaanne Važnõje Istorii riigi rahandusministeeriumi eelarve täitmise andmetele tuginedes.
Ukraina rünnakud Venemaa territooriumil asuva nafta- ja kütusetaristu vastu tulevad Vene tehastele väga kehval ajal, ütles Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse juht Peeter Luikmel.
USA on kutsunud Ukrainat üles lõpetama rünnakud Venemaa energiainfrastruktuuri vastu, hoiatades, et droonirünnakud võivad tõsta nafta hindu maailmas ja provotseerida kättemaksu, kirjutas Financial Times.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.