Haldur otsib päästjat skandaalsele pankrotistunud kinnisvaraarendusele
Pankrotistunud firma kortereid proovitakse müüa suurele arendajale ühe paketina, otsustati Teletorni Kodude esimesel võlausaldajate koosolekul. Samal koosolekul sai võlgnikuga seotud ettevõte peaaegu poole häältest.
Neljapäeval toimunud esimesel võlausaldajate koosolekul osales umbes 20 inimest – nii korteriostjad kui ka laenuanjad ning nende esindajad. Pankrotihalduri sõnul on teate koosolekust saanud üle 50 võlausaldaja. Järgmise võlausaldajate koosoleku planeeriti mai viimase nädala algusele. Foto: Liis Treimann
“Kas keegi teab, kas kellegi poole on pöördutud – et tuleb üks päästja, kes ostab korterid kokku ja ehitab maja valmis?” arutles pankrotihaldur Andres Hermet võlausaldajatega.
Juhul, kui kinnisvaraarendajatel tekivad likviidsusprobleemid, siis võib Eestis vallanduda uusarenduste pankrotilaine, ütles Arco Vara analüütik Mihkel Eliste.
Ehkki seespool toimuv on tähtis, ei tähenda see seda, et välimuse eest hoolitsemine kuidagi teisejärgulisem oleks. Võime rääkida mida tahes, kuid tõsi on see, et juba tööle kandideerides kujuneb meist esimene mulje juba ruumi sisenedes, mitte alles siis, kui suu vestluseks avaneb.