Viis aastat tagasi asutatud küünlakullerile visatakse praegu mulda peale ja põhja läinud ärisse suurelt investeerinud endine omanik süüdistab pankrotis vana äripartnerit.
- Aasta alguses pankrotti tüürinud kalmistuäri Gratitude Services püsis seni elus tänu emafirma rahale: maksis sellega nii palka kui ka bürookulusid. Ettevõtte üks omanikke tegi nüüd uue kalmistuhooldusfirma. Foto: Liis Treimann
Kohe pärast pankrotti pani seesama äripartner püsti enda sarnase firma. „Viga oli, et ei teinud aktsionäride lepingut. Õpin sellest,“ ütleb pankrotis Gratitude Servicesi üks investor, lätlane Antons Jurčenko, kes pettus oma eestlasest äripartneris.
Jurčenko märkas hiljuti, et tema vana äripartner on ta sotsiaalmeedias blokeerinud. Peagi avastas Jurčenko, et varjatud kontodel on info äripartneri uuest ettevõttest, mida Jurčenko ise nimetab sisuliselt koopiaks pankrotis lõpetanud Gratitude Servicesist. Ettevõte pakkus kalmistuhooldust ja viis klientide eest küünlaid nende lähedaste haudadele.
Mitmete pööretega juhtumist on omad vitsad saanud kõik partnerid ja ka maksumaksja, kes pani ettevõtmisse EASi kaudu pea pool miljonit eurot – tulutult.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.