Prantsuse parempoolsed kaotasid valimistel tugeva edumaa
Prantsusmaa Rahvusassamblee ehk parlamendi alamkoja valimistel selgus pärast teist ja otsustavat hääletusvooru, et parempoolsete võim ei ole nii suur, kui võis algselt paista.
Prantsusmaa vasakpoolsed rõõmustasid pühapäeval Pariisis, sest said teada enda jaoks meeltmööda kulgenud valimistulemustest. Algselt juhtinud parempoolsed kaotasid selge edumaa. Foto: SIPA/Scanpix
Pühapäeval hääletasid prantslased Rahvusassamblee uut koosseisu, kuhu kuulub 577 liiget. Prantsusmaa ennetähtaegsetel parlamendivalimistel suurendas vasakpoolsete parteide koalitsioon oma seisu pärast esimest hääletamisvooru, kuid jäi ilma absoluutse hääletusvõimuta. Esimeses hääletusvoorus oli suurim toetus parempoolsetel erakondadel eesotsas Marine Le Peni Rahvusrindega, kellele järgnesid vasakpoolsed ja kolmandana leidsid end president Emmanel Macroni juhitud tsentristid.
Kuigi Prantsusmaa ennetähtaegsete presidendivalimiste esimeses voorus oli ülekaalukas võit paremäärmuslikul Rahvusrindel, saab sealt välja lugeda ka hea uudise kaudselt Eesti jaoks, ütles Prantsusmaa asjatundja Vootele Päi.
Pühapäeval alanud Prantsusmaa ennetähtaegsetel parlamendivalimistel sai lävepakuküsitluste järgi enim hääli Marine Le Peni juhitud parempopulistlik Rahvusliikumine, kogudes 34% häältest, vahendab Reuters.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.