Prantsusmaa Rahvusassamblee ehk parlamendi alamkoja valimistel selgus pärast teist ja otsustavat hääletusvooru, et parempoolsete võim ei ole nii suur, kui võis algselt paista.
- Prantsusmaa vasakpoolsed rõõmustasid pühapäeval Pariisis, sest said teada enda jaoks meeltmööda kulgenud valimistulemustest. Algselt juhtinud parempoolsed kaotasid selge edumaa. Foto: SIPA/Scanpix
Pühapäeval hääletasid prantslased Rahvusassamblee uut koosseisu, kuhu kuulub 577 liiget. Prantsusmaa ennetähtaegsetel parlamendivalimistel suurendas vasakpoolsete parteide koalitsioon oma seisu pärast esimest hääletamisvooru, kuid jäi ilma absoluutse hääletusvõimuta. Esimeses hääletusvoorus oli suurim toetus parempoolsetel erakondadel eesotsas Marine Le Peni Rahvusrindega, kellele järgnesid vasakpoolsed ja kolmandana leidsid end president Emmanel Macroni juhitud tsentristid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi Prantsusmaa ennetähtaegsete presidendivalimiste esimeses voorus oli ülekaalukas võit paremäärmuslikul Rahvusrindel, saab sealt välja lugeda ka hea uudise kaudselt Eesti jaoks, ütles Prantsusmaa asjatundja Vootele Päi.
Pühapäeval alanud Prantsusmaa ennetähtaegsetel parlamendivalimistel sai lävepakuküsitluste järgi enim hääli Marine Le Peni juhitud parempopulistlik Rahvusliikumine, kogudes 34% häältest, vahendab Reuters.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.