Hiigelvõlaga ehitustarvete müüja viis äri uue ettevõtte alla
Viiendat aastat saneerimisel olev kinnitusvahendite müüja Janere teatas koostööpartneritele, et edaspidi tuleb neil arved maksta uue ettevõtte kontole. Saneerimisnõustaja ei teadnud asjast midagi.
Saneerimisnõustaja hinnangul on kinnitusvahendite hulgi- ja jaemüügiga tegelev Janere maksejõuetu ning ettevõtte tegevus viidi uue ettevõtte alla. Janere omaniku sõnul ei tegele ta mingi kantimisega. Foto: Julia-Maria Linna
„See ei näe hea välja,” ütles Janere saneerimisnõustaja Andres Juhkam.
Mitu aastat saneerimisel olnud naelte, kruvide, poltide, seibide ja muude kinnitusvahendite müüja Janere käive ja kasum kukuvad, kuid omanik loodab raskused seljatada.
Börsil kaubeldav kinnisvarafond EfTEN Real Estate Fund ähvardab üle 250 000 euro võlgu jäänud Hortese aianduskeskuse üüripindadelt juba kuu aja pärast välja tõsta. Värskelt saneerimisavalduse esitanud üürnikku tabas teade ootamatult.
“Keegi pole näinud halvas unenäos ka sellist olukorda, mis tuli”
Saaremaa Lihatööstuse tehasesse astudes ei kostu sealt ootuspärast tootmisliinide huugamist. Vähesed töötajad ja jõude seisvad masinad ilmestavad karjuvat rahapuudust, mille omanik loodab hiljemalt aasta lõpuks lahendada investori abil.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.