Kaitseminister Hanno Pevkur andis riigi kaitseinvesteeringute keskusele (RKIK) ülesande luua valikpakkumise teel ettevõtetele võimalus alustada Ämari sõjaväelinnakus lahing- ja laskemoona tootmisega juba järgmise aasta algupoolel.
- 2025. aasta esimeses pooles loodetakse alustada laskemoona tootmisega Ämaris. Foto: Andres Haabu
Pevkuri sõnul on praeguses julgeolekuolukorras vaja laskemoona tootmisega alustada Eestis nii kiiresti kui võimalik. “Kuniks kaitsetööstusparki veel pole, peame otsima võimalusi, kuidas kiirendatud korras laskemoona Eestis saaks toota. Ühe võimalusena näemegi varianti anda konkursi kaudu ühele ettevõttele võimalus alustada veelgi kiiremini tootmisega Ämaris, kus vastav julgeoleku- ja ohutusnõuetega taristu on olemas,“ ütles kaitseminister Pevkur pressiteates.
Seotud lood
Hinnangut, et Eesti vajab täiendavalt üle miljardi euro laskemoona hankimiseks, ei saa ignoreerida. Eriti, kui see vajadus tuleneb NATO kaitseplaanidest, ütles president Alar Karis esmaspäeval võidupüha paraadil Narvas.
Eestil on valida, kas me oleme rünnaku korral sunnitud sõdima omaenda pinnal või suudame hävitada vaenlase territooriumile jäävad üksused ja taristu. Ja nüüd küsigem: mitu miljardit eurot on liiga palju selleks, et vältida vajadust näiteks Rakvere linn nullist uuesti üles ehitada, kirjutab Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.
Eestis laskemoonatehase kasumlikuks toimetamiseks oleks üks variant riigil eraettevõtjale peale maksta, leiab kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.