Ülikuum sõda Ukrainas, poliitilised pinged Euroopa südames ja USA viimane katse taltsutada Hiinat.
- Piir Valgevene ja Ukraina vahel on kõvasti mineeritud. Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa tuumikriigid Prantsusmaa ja Saksamaa on poliitilises kriisis ning sõda Ukrainas ja Iisraelis ähvardab laieneda. Kõlab nagu kokkuvõte viimasest aastast? Jah, aga praegu paistab olukord olevat ärevam kui varem.
Ja veel. Venemaa mõõdutundetu rünnak Ukraina tsiviiltaristu pihta pole mingil põhjusel USA ja Saksamaa silmis endiselt sedasorti eskalatsioon nagu oleks Venemaa pinnal sõjaliste sihtmärkide tulistamine ameeriklaste antud relvadega.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Ulatuslikud raketirünnakud Ukraina pihta. Venemaa alustas nädalat kahe ülisuure raketirünnakuga Ukraina vastu, mis tabasid sihtmärke ka pealinnas Kiievis. Esmaspäevane rünnak oli selle sõja suurim, mis Ukraina linnu tabanud: Venemaa tulistas Ukraina pihta 127 raketti ja 109 drooni. Ukraina väitel tulistas õhutõrje alla 102 raketti ja 99 drooni. Üks rakett tabas ka tammi nn Kiievi merel, mis hävimise korral ujutaks üle märkimisväärse osa Ukraina pealinnast. Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõnul plaanivad nad tõsist vastulööki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Itaalia peaminister Giorgia Meloni otsib endiselt tasakaalupunkti, kus kohtuksid konstruktiivne Euroopa-poliitika ja populismist lähtuv kodumaine populaarsus.
Miks on Leedu Eestist parem? Või õieti, kas üldse on? Neile küsimustele otsis vastuseid selle nädala “Äripäeva arvamusliider”.
Kas see isemeelne magnaat ergutab paremäärmusliku poliitika leeki või on ta kõigest „vihane mees, kes kisendab marutuulde“?
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”