Huvide konflikt viis Oliver Kruuda juba kolmanda pankrotihalduri ametist
Kui ärimees Oliver Kruuda pankrot kuulutati välja juba kolme aasta eest, vabastas kohus hiljuti Kruuda kaebuse peale ametist tema järjekorras kolmanda pankrotihalduri.
Pankrotis ärimees Oliver Kruuda 2019. aastal ASi Rubla võlausaldajate koosolekule sammumas. Foto: Liis Treimann
Kruuda nõudis pankrotihalduri Toomas Saarma väljavahetamist, leides, et halduril oli huvide konflikt ning ta ei paistnud sõltumatu ei võlgnikust ega suurimast võlausaldajast.
Riigikohus ei võtnud menetlusse piimatööstuse Tere kahe võlausaldaja määruskaebusi ning juba 2016. aasta veebruaris alanud ettevõtte saneerimismenetluses jõustus lõpuks saneerimiskava kinnitamine.
Riigikohus jättis läbi vaatamata ärimees Oliver Kruuda individuaalkaebuse, milles ta taotles maksukuriteo kohtumenetluses kohaldatud õigusnormide põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistamist.
Ärimees Oliver Kruuda pankrotihaldur Andres Tootsman tahab, et kohus tuvastaks Kruuda poolt poja firmale antud 24,5 miljoni euro suuruse käenduslepingu tühisuse või tunnistaks selle kehtetuks. Hagi tagamiseks piiras kohus nii halduri kui ka Karl Kruuda firma õigusi.
Pankrotihalduri Veli Kraavi ametivennad avastasid tema pankrotimenetlusi üle võttes jahmatava vaatepildi ning nüüdseks on prokuratuuri luubi all esialgse kolme juhtumi asemel üle 20 pankrotiasja, kust haldur Kraavi väidetavalt raha oma võrku keerutas.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.