Venemaa toob Eesti välja kui riigi, mis sõltub nende toorainest, Eesti asjatundjate arvates saab seda asendada, lihtsalt hind on siiani ahvatlenud.
- Vladimir Potanini Nornickel tarnib Eestisse endiselt toorainet. Foto: Reuters/Scanpix
Venemaal armastatakse rõhutada Eesti sõltuvust nende koobaltist, haruldastest muldmetallidest ja alumiiniumist. Nii on Eesti ka Venemaa riikliku uudisteagentuuri RIA Novosti koostatud nimekirjas, kuhu olid kantud Venemaa suhtes ebasõbralikud, kuid Venemaa toorainest enim sõltuvad riigid, kirjutas Delovõje Vedomosti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Washington ja London keelasid reedel metallidega kauplevatel börsidel vastu võtta uut Venemaa toodetud alumiiniumi, vaske ja niklit, mis kergitas toorainete hinda hüppeliselt.
Roheline metall on 2024. aasta vanametallituru olulisim märksõna, kirjutab Kuusakoski ASi juhatuse liige Toomas Kollamaa Äripäeva Infopanga jäätmekäitluse konkurentsiraportis.
Fosforiiti on vaja inimkonnal veel kogu selle sajandi, kuid koos sellega kaevandatavate muldmetallide tulevik on märksa ebaselgem.
Valdav osa Euroopas paigaldavatest päikesepaneelidest on valmistatud Hiinas ja Hiina ettevõtted valguvad siinsele tuuleturbiiniturule, aga Eesti energiatööstusel on paar lahendust, kuidas nende haaret lõdvendada.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.