Katie King: robotid teevad juba operatsioone. Aga kui tehisintellekt õpib päriselt mõtlema?
Igas valdkonnas on midagi, milles tehisintellekt on suuteline revolutsiooni tegema, aga ikka peab keegi tema järele vaatama ja faktikontrolli tegema, ütleb terve elu IT alal töötanud Katie King.
Turundusspetsialist Katie King on terve elu töötanud IT alal, 50aastaselt avastas aga uue huvi – tehisintellekti, millest ta on kirjutanud kaks raamatut ja valmistab ette kolmandat.
Foto: Karen Harms
Ülikoolides õpetame küll arvutiteadust, informaatikat ja programmeerimist, aga me ei õpeta inimestele, kuidas tehisintellekt nende edasist karjääri kujundab. See on tohutu lõhe, leiab King.
Veidike vandenõuline surnud interneti teooria selgitab ja eeldab, et tehisintellekt ja robotite loodud sisu maht on ületanud päris inimeste loodud sisu mahu internetis.
Tehisaru mõju majandusele on ülehinnatud, sest ta ei suuda peaaegu üldse täita enamikke käsitsi tehtavaid või sotsiaalseid ülesandeid, kirjutab MITi professor Daron Acemoglu, üks tänavustest majandusnobelistidest.
Tehisintellekti (AI) kasutab praegu vähemalt 72% organisatsioone üle maailma. AI kasutamise hoog ei rauge ning siin on kaks head vihjet investorile, et sellest trendist osa saada.
Tehisintellekti ja automaatika arengut jälgides võime olla tulevikus tunnistajaks asjaolule, et inimeste põhiliseks tööülesandeks on üksteise lõbustamine, rääkis spordibioloog ja visionäär Kristjan Port.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.