Tallinna kesklinnas pikkadeks aastateks venima jäänud plaan sai uue alguse
Tallinna linn teatas sel nädalal kesklinnas Hobujaama tänava kinnistute detailplaneeringu algatamisest pärast varasema detailplaneeringu 15 aastaks seisma jäämist, kuid alal krunte omav ettevõtja ei julge endiselt plaane teha.
Hobujaama 12 ja 14 krundid ootavad juba pikalt uut nägu. Nüüd võivad sinna tulla kuni 11korruselised hooned ja park. Foto: Andres Putting/Delfi Meedia/Scanpix
“Seal on väga pikk ajalugu,“ tõdes Hobujaama tänaval linnaga kõrvuti kinnistuid omava PalmGrupi juht ja omanik Janno Rokk. Rokk kirjeldas, et praeguseks on taas tema ja linna krunt eraldi, kuid vahepeal olid need kaasomandis. Nüüd on need taas lahku löödud ja sellega Roki sõnul ka juriidiline takistus kadunud, mis eelmise detailplaneeringu seisma jättis.
Enam kui 8 miljoni euro suuruse alghinnaga uut omanikku otsiv endise Tallinna Vangla krunt on pealinna kinnisvaraarendajate ihaldusobjekt, kuid sel on ka mõned agad, mis panevad ettevõtjaid järele mõtlema.
Skandaalse kinnisvaraarenduse Teletorni kodude võlausaldajad otsustasid võlgade katteks müüma hakata allesjäänud kortereid. Kuigi varem proovis pankrotihaldur leida kedagi, kes probleemse projekti tervikuna ostaks ja korda teeks, siis see ei õnnestunud.
“Me asume nagu getos. Siin ei ole midagi ilustada.” Nõnda ütleb ettevõtja, kelle äri asub Tallinnas Pärnu maanteel. See sama tänav pealinnas on olnud aastaid justkui vaeslapse kingades, kus ärid vahetuvad tihti, ning põhjus sellele kõigele on tegelikult üsna lihtne, aga samas ka keeruline.
Eelkõige Wise’i loojana tuntud ettevõtja Taavet Hinrikus on viimasel ajal leidnud Tallinna linnaruumist ainulaadsusi, mida arendada. “Tõesti, ei ole küsimust, mille vastus oleks kinnisvara, aga selleni ma juhuste läbi jõudsin,” kostis Hinrikus ise.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”