Ametisse vannutatud Donald Trump tahab oma valitsuskabineti lähinädalatel paika saada. Praegu on portfell käes ühelainsal mehel.
- Donald Trump on pärast Grover Clevelandi teine president, kes olnud ametis kaks mittejärjestikust ametiaega. Foto: picture alliance / Consolidated News Photos / Scanpix
„Ma tunnen, et mu elu päästeti põhjusega. Jumal päästis mu, et ma teeksin Ameerika taas võimsaks,“ kuulutas Donald Trump oma ametisse vannutamise kõnes publiku marulise aplausi saatel.
Kõik solvatud ja rõhutud ei pea enam muretsema, sest taas presidendiks saanud Trump pöörab stagnatsiooni uueks kuldseks ajastuks. „Ameerika taastab oma õiglase rolli suurima, võimsaima ja austatuima riigina kogu maailmas. Me pälvime kogu maailma imetluse ja aukartuse,“ kuulutas riigipea.
Vabariiklase kõne meenutas nii mõneski mõttes seda, mida on kuulutanud Vene režiimi juht Vladimir Putin või Hiina kompartei pealik Xi Jinping. Ent alanud ongi ju
autokraatide ajastu.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida aadressilt
www.aripaev.ee/uudiskirjad Donald Trump on taas president. Külma ilma tõttu siseruumidesse viidud esmaspäevane ametisse vannutamise tseremoonia oli igati trumpilik. 47. president rõhutas korduvalt, kuidas enne teda on tehtud kõike halvasti ja valesti ning kuidas see nüüd muutub. Ta lubas ka, et on rahvaste liitja ja rahutooja – ehkki sama soojaga kuulutas ta, et ameeriklased võtavad Panama kanali enda valdusse tagasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oodatult alustas USA president Donald Trump oma ametiaega presidendi dekreetide tormiga ning ähvardas Mehhiko ja Kanada kaupadele 25protsendised tollid kehtestada.
Ajakirjanikud Indrek Lepik ja Jaroslav Tavgen analüüsisid Äripäeva raadio hommikuprogrammis president Donald Trumpi uue ametiaja esimest kõnet.
Saksamaa majanduses valitseb seisak, Portugali, Itaalia, Kreeka ja Hispaania majanduskasv annab aga eurotsoonis alust ettevaatlikuks optimismiks. Kas see jääb püsima?
Suurriigi protektsionismist kantud eraldusjooned võivad mõnda ego või kellegi äri ajutiselt upitada, ent õõnestavad vabadust, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.