LHV panga, Coop panga ja Bigbanki turuosa uute laenude osas on kasvanud 5 aastaga 10 protsendilt 40 protsendile Foto: Liis Treimann
Eesti ettevõtete ligipääs pangalaenudele on valdavalt hea. Seda tõestavad nii Euroopa keskmisest tunduvalt kiirem laenukasv kui ka küsitlusandmed. Ettevõtete hinnang laenukeskkonnale paranes möödunud aasta lõpus märkimisväärselt, teatas Eesti Pank.
Kui Eestis on probleeme sellega, et välisinvestorid lahkuvad ega soovi siia investeerida, siis Soomes seda muret pole, räägivad Soome ühe suurima panga OP nõukogu liikmed Timo Ritakallio ja Katja Keitaanniemi.
Transpordisektoris on energiasääst ja keskkonnamõju üha enam fookuses. Surve on järk-järgult sõiduvahendeid välja vahetada keskkonnasõbralikemate vastu, ent üleminekuajal on tarvis alternatiive. Neste lahendus on taastuvtoorainest vedelkütus, mida toodetakse jäätmetest ja jääkidest ning mille kasutamine säästab keskkonda.