Pankade hinnangul peitub minimiinuse taga märke majanduskasvust
Kiirhinnangu järgi kukkus majandus möödunud aasta neljandas kvartalis mikroskoopilised 0,1%. Analüütikud leiavad, et tegelikult paistis viimases kvartalis isegi majanduskasvu.
Ökonomistid selgitavad: kuidas Eesti tollidest pihta saaks
Ökonomistid rahustavad, et president Donald Trumpi ähvardus väänata Euroopale kõrge tollimaks ei pruugi Eestit oluliselt mõjutada ja võib jääda vaid julmaks läbirääkimistaktikaks, kuid suurelt USAsse eksportiv Eesti ettevõtja ei saa sellele lootma jääda ja teeb juba uusi plaane.
Kuni jaanuarini olid tööstuse tootjahinnad juba kolm kuud järjest kerkinud, kuid jaanuaris pandi hinnatõusule pidur peale, selgub statistikaameti andmetest.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.