Majandus- ja korruptsioonikuritegude ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Marek Soomaa tajub pankrotikuritegude kasvu.

- Pankrotikuriteod jagunevad laias laastus kaheks: lihtsalt kanditakse firma vara välja või luuakse peenem skeem.
- Foto: Liis Treimann
Kas kasvu taga on kehv majandusolukord või see, et ühiskonnal on üldiselt raske, seda on Soomaa sõnul raske öelda. Mõni äri, mis on muidu pinnal püsinud, nüüd enam keerulisemas majanduskeskkonnas nii lihtsalt vee peal ei püsi. “Eks siis hakkavad asjad välja kooruma ja päevavalgele tulema, mis on juba pikemat aega kuskil pinna all podisenud,” ütles Soomaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksejõuetuse teenistus tegi eelmisel aastal pankrotihaldurite kohta mitu kuriteoteadet ning prokuratuur alustas kriminaaluurimist, rääkis teenistuse juht Signe Viimsalu saates “Kuum tool”.
Laevandusvaldkonnas tegutsenud ettevõtte saneerimisnõustajaks palgatud Ly Müürsoo pilgu all liigutas firma juht ettevõttest välja üle poole miljoni euro, mistõttu algatas prokuratuur kriminaalmenetluse. Firma pankrotihaldur kahtlustab, et Müürsoo tegevusetus tõi ettevõttele kahju.
Ärimaailmas on Heiki Aulik viimastel aastatel tuntust kogunud kui alternatiivbörsil noteeritud tehnoloogiafirma Airobot asutaja, kuid vähem on teada, et talle kuulus edukas laevasisustuse tootmise ja paigaldamisega tegelev ettevõtte Derossi.
Tere piimatööstuse endise omaniku Oliver Kruuda pankrotihaldur soovib hagiga pankrotipessa tagasi tuua Tere müügist ärimehe lähikondsetele läinud 12 miljonit eurot, aga sama skeemi lahtiharutamiseks on prokuratuur algatanud ka kriminaalasja.
Tööandja ravikindlustus tagab kiirema juurdepääsu eriarstiabile ja katab ka hambaravi, psühholoogilist nõustamist ja muid raviteenuseid. Motivatsioonipaketis on see kõrgelt hinnatud, räägitakse värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.