Keskpanga hinnangul küündib tänavune majanduskasv 1,5 protsendini ning kiireneb kahel järgmisel aastal 2,5 protsendi lähedusse. Võrdluseks detsembris ootas Eesti Pank, et majandus kasvab tänavu 1,6 protsenti.
Eesti majandus kahanes eelmisel aastal, aga Swedbank eeldab, et sel aastal tuleb 1,5 protsendi suurune kasv, mis jätkub järgmisel aastal. Samasugust kasvu ootas pank ka novembrikuises prognoosis.
Ajal, mil Eestis muretsevad laopindade arendajad läheneva ülepakkumise ja investorid Venemaa ohu pärast, paiskas Leedu logistikaparkide arendaja turule oma esimese suure laohoone, kuhu avamisel kolis sisse vaid padelikeskus.
Eesti majandus on aeglase ja vaevalise kasvutsükli alguses ning vastakaid ohte on jalaga segada, kuid vähemalt läheb Tallinna börsil tuleval aastal hästi, prognoosivad LHV majandusanalüütikud.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.