Küsimusest, kes juhib Taavi Rõivast, on lõpuks kujunemas valimisdebati osa.
- ÄP valimispäevik. Foto: Anti Veermaa
Pole kaugeltki esimene kord, kui avalikult kaheldakse Reformierakonna liikmete, eeskätt peaminister Taavi Rõivase sõltumatuses.
Äripäev on varem kirjutanud, et Reformierakonna mõjukaim liige on Rain Rosimannus. Just tema oli taas võtmerollis, kui mullu kevadel pandi kokku Reformierakonna ja sotside valitsus ning toodi peaministriks Rõivas. Tõsi,
Rosimannus ise on öelnud, et täitis vaid vallakirjutaja rolli.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees
Sven Mikser nimetas aga esmaspäeval saadetud kirjas parteikaaslastele Reformierakonna tegelikuks juhiks Kristen Michalit. Michal oma avalikus vastuses ei eitanud, et on mõjukas poliitik, kelle jõul pandi paika ka näiteks kahe erakonna vaheline koalitsioonileping, mis teatavasti on kujunenud Eesti elu tähtsaimaks dokumendiks.
Aastalõpu intervjuus nimetas Taavi Rõivas samuti kahte inimest oma lähimateks nõuandjateks – oma tütart ja elukaaslast. Kahjuks on keeruline leida kedagi, kes teab kedagi, kes seda ka päriselt usub.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Ekspressi peatoimetaja, ERRi saate „Olukorrast riigis“ saatejuht Allar Tankler tegi Reformierakonnale karuteene, kui kutsus Reformierakonna juhatuse liikme Rein Langi endale saatepartneriks.
Sellal kui teised parteid hirmutavaid valijad sellega, mis võiks juhtuda Savisaare võimule saamise korral – Venemaale mahamüümine, ei rohkem ega vähem – , läheb KE andunud valija ometigi Edgari kohvikusse ja võtab tema enda paksude sõrmede vahelt piruka vastu.
Valitsuskoalitsioon võtab Maruste eelnõu tagasi, ja see on hea. Nähtus nimega Maruste pole sellega muidugi Eesti noorukesest demokraatiast kadunud, aga sotsiaaldemokraatide soov tagasivõtmist enda võiduna näidata on pehmelt öeldes silmakirjalik.
Kui esisots Indrek Saar „Õnne 13s“ äkki jälle välja ilmus ja SDE kampaaniavankri ette rakendatud Tammsaaret tsiteeris, siis ütles Saar, et ega tema stsenaariumi ei kirjuta. Siis ütles Saar seda veel ja viimaks veel üks kord.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.