Selleks, et Edgar Savisaarest lahti saada, tuleks kaotada kõik omavalitsused – nii linnad kui ka vallad.
Just sellise järelduseni kipub jõudma Eesti parteide tulevikudebatt. Eesti erakondade ühine suur narratiiv on piinlikult kitsas: hoiame võimult eemal Keskerakonda ja selle esimeest Savisaart. See on sisuliselt ainus, milles nad on ühel meelel ja mis neid koos hoiab.
Vahendeid selleks ei pea valima, ammugi häbenema. Nii on muudetud mitmeid seadusi vaid selleks, et Keskerakonnale ära teha. Tõsi, kannatavad ka kõik teised. Ilmekaim näide on maamaksu kaotamine, mis jättis lisaks Tallinnale ka paljud teised omavalitsused ilma tuluallikast.
Uue verstaposti käis välja Vabaerakond, mille nimekirjas kandideeriv Sergei Metlev tegi sisuliselt ettepaneku kaotada omavalitsused. Ja ikka selleks, et Keskerakonda võimult tõrjuda. „Riigi ja kohaliku omavalitsuse vastandumise lõpetamiseks tuleb riigistada kõik vene õppekeelega gümnaasiumid,“ teeb reformierakondlase Urmas Sutropi venestamishirmutamisega kaasa läinud Metlev.
Arvestades, et just hariduse andmine on omavalitsuse võtmeülesanne, kaotaks nad suures osas oma mõtte. Tekib loogiline küsimus, milleks peatuda poolel teel? Tuleks kaotada üldse kõik omavalitsused. Seegi idee pole uus. Juba 15 aastat tagasi tegi tollane Tallinna linnapea Jüri Mõis ettepaneku, et Eestis võikski olla üks omavalitsus. „Eesti on just paraja suurusega omavalitsus Euroopa Liidus,“ nentis toona Isamaaliitu kuulunud Mõis. Ei imestaks, kui keegi trumpaks sellegi ettepaneku üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Ekspressi peatoimetaja, ERRi saate „Olukorrast riigis“ saatejuht Allar Tankler tegi Reformierakonnale karuteene, kui kutsus Reformierakonna juhatuse liikme Rein Langi endale saatepartneriks.
IRLi esimees Urmas Reinsalu rääkis eile Delfile, et miks mitte ei võiks olla erakonna presidendikandidaadiks järgmisel aastal toimuvatel valimistel Indrek Tarand.
Kui esisots Indrek Saar „Õnne 13s“ äkki jälle välja ilmus ja SDE kampaaniavankri ette rakendatud Tammsaaret tsiteeris, siis ütles Saar, et ega tema stsenaariumi ei kirjuta. Siis ütles Saar seda veel ja viimaks veel üks kord.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.