Väikeinvestorid ei olnud Olympicut üle võtta sooviva Novalpina fondi pakkumisega rahul. Luksemburgi fond võiks astuda sammu tagasi ning väikeinvestoritega inimlikult käituda, kirjutab ajakirjanik Märt Belkin.
- Märt Belkin Foto: Andres Haabu
Eelmisel nädalal lõppenud ülevõtupakkumisega lootis Olympicu täisosalust sihtiv Luksemburgi Novalpina fond saada endale 90% aktsiatest. Just see on piir, millest alates saab ülevõtja järele jäänud väärtpaberid sundkorras „õiglase hüvitise“ eest endale võtta.
Suuromanike Armin Karu ja Jaan Korpusovi pakile lisaks oleks vaja olnud saada veel 15% firmast. See aga ei õnnestunud ning lõppsaagiks jäi 89% – napilt alla maagilise piiri. Ehkki hulk väikeaktsionäre andis alla, oli palju neid, kes müüa ei tahtnud, ehkki teadsid, et paremat pakkumist ilmselt ei tule ning jõuvõtetega saab Novalpina enda tahte niikuinii läbi suruda. Justkui vaikiv protest.
Novalpina ei lasknudki end heidutada ning andis teada, et pärast reedel toimuvat üldkoosolekul, kus fondi ülemvõim vormistatakse, kavatsetakse OEG börsilt ära viia ning seejärel liita Olympic ning ülevõtmiseks tehtud ettevõte Odyssey Europe. OEG omanikele, kes ülevõtupakkumist ei aktseptinud, pakutakse vastu ühendfirma aktsiaid.
Tegelikult võiksid ülevõtjad pidurit tõmmata. Väikeaktsionärid pole pakkumise üle eriti rõõmsad – seda näitab Trigoni ja East Capitali teade, et kasiinofirma pärast minnakse sõtta.
Ülevõtjatel tuleks korrigeerida nii pakutavat hinda kui kaikamehe stiili, millega pakkumist esitatakse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.