Suurtööstused otsivad võimalusi, kuidas energiakulusid alla saada. Kunda tsemenditööstus loodab saada oma õuele Elengeri elektrijaama ning kõrval tegutsev puitmassitootja kaalub oma soojusjaama ehitamist.
Tsemenditootja Heidelberg Materials Kunda juht Meelis Einstein loodab, et kui plaan käiku läheb, saaks tehas tulevikus Elengeri elektrijaamast soodsamalt elektrit.
Foto: Sten Semjonov
Tsemenditootja Heidelberg Materials Kunda juht Meelis Einstein rääkis, et tehase kinnistul elektrijaama käivitamise plaani taga on Elenger (endine Eesti Gaas), kuid loomulikult loodab tööstusjuht sellest ka tehasele kasu lõigata.
Äsja käivitatud NPM Narva magnetitehase tootmisjuht Aivar Virunen ja Narva linnapea Katri Raik ütlesid, et nad peavad läbirääkimisi võimalike partneritega, kes suudavad tehast odava elektriga varustada. Nende sõnul võib elektritarnija leidmine tulevikus leevendada ka Narva kütte kõrget hinda.
„Ma ei saa ettevõtjana öelda, et mu plaan on järgnevad kolm kuud või järgmise valimistsüklini. See plaan on 5 või 10 aastat,“ selgitas saates „Tööandjate tund“ autotööstusele komponente valmistava Stoneridge Electronicsi tehase juht Ardo Asperk. Seetõttu ootab ettevõtja ka riigilt konkreetsust majanduspoliitikas.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.