Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vootele Päi: Isamaa vene rulett julgeolekupoliitika malelaual
Brexit viib meid päev-päevalt lähemale dilemmale, kus meie senised peamised julgeolekuliitlased ei kattu meie majanduspartneritega, kirjutab suhtekorraldaja ja rahvusvaheliste suhete magister Vootele Päi.
Vootele Päi. Foto: Erakogu
Boris Johnsoni juhtimisel on lõpuks käivitunud aastatepikkuseks veninud Brexiti lõppmäng. Sellest saab löök kogu Euroopale, eeskätt muidugi Ühendkuningriigile ning Iirimaale. Viimasele tähendaks pehme Brexit 0,6% SKP langust (hullemal juhul 1,2%), halvima stsenaariumi korral võib taas lahvatada vägivald Põhja-Iirimaa piiriküsimuse tõttu. Kuid loomulikult on ka inetus mängus omad võitjad.
Kuna Eesti eksport on tänavu kasvanud enim USAsse ja ületab importi sealt juba viis korda, jääb vaid loota, et Donald Trump järgmist kaubandussõda Eesti vastu ei algata, kommenteeris SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor väliskaubanduse statistikat.
Suurbritannia valitsuse ametnik, kelle ülesandeks oli kokku panna plaanid juhuks, kui britid peaksid Euroopa Liidust ilma lahkumisleppeta lahkuma, pani ameti maha.
Suurbritannia uus peaminister Boris Johnson eelistab leppeta Brexitit. Olukord, mis selline lahkumine Euroopa Liidust Suurbritanniale kaasa tooks, oleks Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski sõnul ülimalt keeruline ja halb.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”