Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Investor Toomas: jumal tänatud, et kriitikud mind verest välja ei löönud!
Just seda, et ühel päeval hakkab investeerimine Eestis kõnetama suuri rahvahulki, lootis Äripäeva toimetus, kui mind 2002. aasta jaanuaris ellu kutsus, kirjutab Investor Toomas Äripäeva essees.
Nii see algas! Investor Toomas on Äripäeva lugejate valvsa pilgu all raha kasvatanud juba pea 18 aastat. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Miks mind üldse ellu kutsuti? Miks peaks riskima toimetuse maine ja suure rahasummaga nii nagu seda ei ole teadaolevalt söandanud teha ükski ärileht maailmas? Tagantjärgi oli see muidugi ainult loogiline.
Vahel oskab mälu mängida imelisi vingepusse, tuues kunagi loetud raamatutest veepinnale mõne pikkadeks aastateks ununud tsitaadi. Kuidas sellist juhtumit võiks seletada, küsib ja vastab ajaloolane David Vseviov oma essees.
Kiiret majanduskasvu näitav Sahara-alune Aafrika on järgmine võimaluste piirkond, aga siia laieneda plaanivatel firmadel tuleb enne investeerimisotsuse tegemist väga tugevasti arvesse võtta kohalikku reaalsust, kirjutab Keenias äri- ja kommunikatsiooninõustamise teenust pakkuv Indrek Raudjalg Äripäeva essees.
Kui riiki pankrotti viiva rahamasinapoliitika vastu on olemas igikestev vahend, siis on see noorena töötamisega pihta hakkamine ja ühiskonnas inimesega arvestava edasipürgimise ja enesetäiustamise kultuse kujundamine, kirjutab Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev Äripäeva essees.
Kui elan oma perest 4000 kilomeetri kaugusel, pean siiski olema õnnelik ja selleks kompromisse tegema. Mõned brändinimed, millest ma seda eales uskunud poleks, aitavad mul igapäevases eluvõitluses hakkama saada, lühendades vahemaad kallite inimeste vahel, kirjutab Portugali-Eesti kirjanik João Lopes Marques.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.