Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Jaan Elken: kui Pahatar kohtub Hiinaga
Globaalne kultuur, sealhulgas kaasaegne kunst, kuuluvad nende väheste impordiartiklite hulka, mida Hiina turg tarbib isegi riikliku protektsionismi tingimustes, kirjutab kunstnik Jaan Elken Äripäeva essees.
Peoples Square’l asuv 1930ndatest, kinokunsti kuldajast pärit Grand, mille šikk arhitektuur on Hollywood Boulevardi vääriline. Foto: Jaan Elken
Hiinast läbi närimiseks peaks seal aastakümneid elama. Minu Hiina sõidud on olnud eriilmelised, tervikpilt on siiani fragmentaarne. Keelt mõistmata jääb paljugi kogetut krüptiliseks, ent mingi karkass hakkab kindlamaid piirjooni võtma.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.