Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tarmo Kruusimäe: e-sigarettide turg tuleb korda teha
Selleks, et vähendada musta turgu, tuleb e-sigareti vedeliku aktsiisimäära vähendada ja muuta e-vedelike maitsete regulatsiooni aktsiisi- ja tubakaseaduses, kirjutab riigikogu liige Tarmo Kruusimäe (Isamaa).
Tagasihoidlikumate hinnangute kohaselt on e-sigarettide musta turu osakaal 62%, kuid mõningate arvutuste järgi võib see olla isegi 80%. Ulatusliku salaturu tekkimise põhjuseks võib pidada liialt kõrget aktsiisimäära ja maitsestatud e-vedelike keelamist. Taoliste otsuste tegemisel on alahinnatud salaturu tekkimise ohtu.
Täpselt aasta eest riigi kehtestatud nõuded ja piirangud alternatiivtubakatootjatele on sundinud seaduskuulekad ettevõtted tegutsema ebavõrdsetes oludes, kirjutab Nicorex Baltic OÜ tegevjuht Sven Kotke.
Järgmisel kuul kehtima hakkava e-sigarettide maitsestatud vedelike müügi keeld võib sellega tegelevate ettevõtete müügitulu vähendada 80%. „Pole välistatud, et tuleb oma tegevus lõpetada,“ ütles ettevõtte Vapista juhatuse liige Rene Suburg Äripäeva hommikuprogrammis.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.