Eesti rahvaarv kasvab mitmendat aastat järjest, seda positiivse rändesaldo tõttu. Eesti on atraktiivne välismaalaste jaoks. Uudis, mis mulle ja vist ka ka peaminister Jüri Ratasele rõõmu valmistab, kui johtuda "pöial püsti" märgist selle fakti edastamisel Facebookis, ei meeldi teps mitte rahvastikuminister Riina Solmanile, kirjutab Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
- Meelis Mandel Foto: Raul Mee
Solman rääkis ERRi vahendusel, et rahvastiku tasakaalu hoidmiseks on Eesti seadnud sisserände piirarvu, mis on kuni 0,1 protsenti Eesti alalisest elanikkonnast ehk veidi enam kui 1300 inimest aastas, kuid "paraku on välismaalaste tegelik sisseränne olnud juba mitu aastat kordi suurem, mis on pikas perspektiivis murettekitav." Solman märkis, et rände regulatsioonid vajavad ülevaatamist ja mõningad muudatused ongi juba ka valitsuses laual.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2020. aasta alguseks on politsei- ja piirivalveametile esitatud sisserände piirarvust rohkem taotlusi ehk 1378 elamisloa taotlust siin töötamiseks ja ettevõtlusega tegelemiseks.
Vaatamata majanduskasvu aeglustumisele ja tööjõunõudluse vähemisele on tööjõupuudus probleem, millega tuleks tegeleda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Läti toitlustusäri kannatab terava tööjõupuuduse käes, puudu on vähemalt 5000 inimest ja vaja on kõiki alates nõudepesijatest kuni ettekandjateni, vahendab Läti rahvusringhääling. See on tõstnud arutelu sisserändepoliitika üle.
Riigikogu alustab esmaspäeval valitsuse algatatud väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse esimese lugemisega.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.