Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tööjõu pudelikael tuleb kõrvaldada
Vaatamata majanduskasvu aeglustumisele ja tööjõunõudluse vähemisele on tööjõupuudus probleem, millega tuleks tegeleda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti Panga värske prognoosi kohaselt kaotab täistuuridel töötanud Eesti majandus hoogu, kuid selle hetkeseisul pole viga midagi. Majapidamiste laenukoormus on vähenenud, säästud on kasvanud. Maksutulud on järgmistel aastatel tavapärasest suuremad. Meil on läbi aegade suurim hõivatute osakaal ühiskonnas. Majanduskriisi ega järsku langust ei paista kusagilt. Ka nii mõnedki Äripäevaga rääkinud ettevõtjad ei näe muretsemiseks põhjust. Näiteks Bigbanki omanik Parvel Pruunsild kriisi ei usu ja märke sellest ei näe. Teised ütlevad, et kriisi võib võtta ka isetäituva ennustusena.
Eesti Pank tõdes, et kohalik majandus hakkab jahtuma ja tööjõupuudus võib asenduda hoopis tööpuudusega. Metallitööstuse Hekotek juht Heiki Einpaul loodab, et ehk saavad ettevõtjad rohkem hingamisruumi.
Heal tasemel tippspetsialistide leidmine muutub üha raskemaks ning nii on töötajakesksel tööjõuturul sunnitud kohanema just ettevõtja, kes peab täna värbama ka juba homseks, nenditi Äripäeva raadio saates „Kasvukursil“.
Eesti töötajatel on endiselt väga suur töökoormus ja paljud on seetõttu sunnitud töötama rohkem kui ette nähtud, selgus CVKeskus.ee värskest küsitlusest.
Pankade majandusprognoosidest lähtuvaid põhjendatud ohusignaale tasub arvesse võtta nii ettevõtetel, kodanikel kui ka valitsusel, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”