Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Liisa Pakosta: pinged kasvavad, otsustab juhtide tase
Mistahes organisatsioonis saab keerukas maailmas muutuste oskuslik juhtimine üha olulisemaks, kirjutab võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
2020. aastal süveneb jätkuvalt majanduslik lõhe inimeste vahel nii Eestis kui maailmas. Need, kel võimalik investeerida uutesse tehnoloogiatesse, koguvad kasumit üha kiiremini ja teised ei jõua järele. Tegelikult muutub kiirenevalt veel väga palju, töötajal tuleb üha sagedamini õppida uusi asju või kohaneda järjekordsete pööretega.
Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele vastanutele teeb muret olukord riigis – stabiilsuse püüete asemel imetlevad poliitikud oma naba, on kesise koostöövõimega ning tekitavad ohtlikke seosed üksikute ettevõtjatega, mis piiravad ettevõtlusvabadust.
Eesti ettevõtjad, juhid ja otsustajad vaatavad majanduse lähitulevikku pigem lootusrikkalt, veidi kaugemale aga teatud ärevusega, sest maailm teeb keskpankade jätkuva rahatrüki taustal ja fookusega kliimateemadel läbi revolutsioonilist muutust, selgus Äripäeva arvamustoimetuse küsitlusest.
Meil tuleks tähelepanu pöörata sellele, kuidas kaasa minna tootmise robotiseerimise ja digiteerimise võimalustega tingimustes, kus toimub rohepööre, kirjutab majandusteadlane, Tallinna Ülikooli professor Erik Terk vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Me ei peaks liiga palju keskenduma sellele, mis valitsus sõnades ütleb – üldiselt liiguvad Eestis asjad õiges suunas, rääkisid ettevõtjad Jüri Mõis ja Aavo Kokk.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.