Mistahes organisatsioonis saab keerukas maailmas muutuste oskuslik juhtimine üha olulisemaks, kirjutab võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- Liisa Pakosta. Foto: Erakogu
2020. aastal süveneb jätkuvalt majanduslik lõhe inimeste vahel nii Eestis kui maailmas. Need, kel võimalik investeerida uutesse tehnoloogiatesse, koguvad kasumit üha kiiremini ja teised ei jõua järele. Tegelikult muutub kiirenevalt veel väga palju, töötajal tuleb üha sagedamini õppida uusi asju või kohaneda järjekordsete pööretega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele vastanutele teeb muret olukord riigis – stabiilsuse püüete asemel imetlevad poliitikud oma naba, on kesise koostöövõimega ning tekitavad ohtlikke seosed üksikute ettevõtjatega, mis piiravad ettevõtlusvabadust.
Eesti ettevõtjad, juhid ja otsustajad vaatavad majanduse lähitulevikku pigem lootusrikkalt, veidi kaugemale aga teatud ärevusega, sest maailm teeb keskpankade jätkuva rahatrüki taustal ja fookusega kliimateemadel läbi revolutsioonilist muutust, selgus Äripäeva arvamustoimetuse küsitlusest.
Meil tuleks tähelepanu pöörata sellele, kuidas kaasa minna tootmise robotiseerimise ja digiteerimise võimalustega tingimustes, kus toimub rohepööre, kirjutab majandusteadlane, Tallinna Ülikooli professor Erik Terk vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Me ei peaks liiga palju keskenduma sellele, mis valitsus sõnades ütleb – üldiselt liiguvad Eestis asjad õiges suunas, rääkisid ettevõtjad Jüri Mõis ja Aavo Kokk.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.