Solidaarsust ja empaatiat endast haavatavamate ühiskonnaliikmete suhtes on vaja ka koroonaviiruse majanduslike tagajärgede kandmisel, et kriis edukalt seljatada, kirjutab ettevõtja Kristel Kont arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Koroonaviiruse pandeemia taustal on juba kuulda olnud üleskutseid näha kriisis võimalust. Võimalust päriselt digiühiskonnale üleminekuks. Rohelisemaks majandusmudeliks. Ettevõttesiseseks innovatsiooniks ja individuaalseks sisekaemuseks. Lisaksin siia nimekirja võimaluse mastaapseks solidaarsuse ja empaatia harjutuseks üksikisiku ja ühiskonna tasandil, et kriisist kiiremini taastuda.
Märtsikuu viimastel tundidel oli Äripäeva arvamustoimetuse postkast sõna otseses mõttes turmtule all, võttes vastu kõige hilisemaid arvamuskonkursile Edukas Eesti laekuvaid artikleid.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.