Pensionisüsteem on fondide kasuks kallutatud ehk suure Peetri leivakoti täitmise eest on hoolitsetud, kirjutab endine õiguskantsler Indrek Teder riigikohtu otsuse ootel.
Vaatasin 4. augustil riigikohtu üldkogu istungit – vaidlust pensionireformi põhiseadusele vastavuse üle. Saab öelda, et menetlus oli asjalik ja töine. Samas jäi minu subjektiivse arvamuse kohaselt kõlama pensionifondide, nimetan neid siinkohal suureks Peetriks, kaitsmise vajadus. Esitatud argumentides jäid tahaplaanile konkreetne inimene ning tema õigused ja huvid.
Selle seisukohaga tuli LHV Groupi asutaja Rain Lõhmus välja pensionireformi pensionisüsteemist rääkides. Lisaks olid nii Lõhmus kui LHV pensionifondide juht Andres Viisemann skeptilised koroonakriisis jaotatud riigiabi suhtes.
President Kersti Kaljulaidi taotlusel pensionireformi seaduspärasust hindav riigikohtu üldkogu kuulas täna ära reformiga seotud osapoolte seisukohad. Reformi kaitsev rahandusminister Martin Helme leidis, et kohtumenetlus piirab poliitikute võimalust oma poliitilisi eesmärke realiseerida.
Teise pensionisamba reformi eelnõu, mis laseks inimestel kohustuslikust kogumispensionist loobuda, jõudis teisipäeval Riigikohtusse. Põhiseadus näeb ühelt poolt ette, et riik peab tagama igale kodanikule elatsväärse miinimumi ja inimväärikuse, kuid rõhutab teisalt üksikisiku vabadust ja vastutust oma varade käsutamisel.
Pensionireform paneb vanaduspõlves rahaliselt tundlikumasse positsiooni eelkõige inimesed, kellel on niigi madalam finantsiline kindlustunne, kirjutab Luminori Baltikumi pensioniüksuse juht Rasmus Pikkani eriolukorra ajal tehtud uuringule toetudes.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.