Selle seisukohaga tuli LHV Groupi asutaja Rain Lõhmus välja pensionireformi pensionisüsteemist rääkides. Lisaks olid nii Lõhmus kui LHV pensionifondide juht Andres Viisemann skeptilised koroonakriisis jaotatud riigiabi suhtes.
- LHV Groupi asutajad Andres Viisemann (vasakul) ja Rain Lõhmus on seisukohal, et täna riigikohtus olevast pensionireformist head nahka ei saa. Foto: Liis Treimann
„Kahjuks on alati nii olnud, et riigikogu on üks käputäis sotsialiste, kes säilitavad päritud süsteemi ja kordagi ei küsi, kuidas seda paremaks teha,“ muigas Lõhmus kriitiliselt. Ta lisas, et valitsejad kardavad võtta riske, mida kasvu tagaajamine eeldaks, ning seetõttu on mugavam paigutada maksumaksja raha stagneerunud majandusse. „Struktuurne probleem on, et riigipoolsed inimesed ei taha teha vigu ning nii tegeletakse eilse päevaga seni, kuni Euroopa Liidust ei tule uut käsku, mida teha – samal ajal kaasab Taavet Hinrikus eraraha, et panna püsti IT-kolledž ning õpetada inimesed programmeerima.“
Seotud lood
Tallink Grupi sõnul pole LHV seni antud kommentaarides laevafirmale tehtud laenupakkumise kõiki detaile korrektselt esile toodud ning LHV ja Novalpina Capitali pakkumine võimaldanuks Tallinki üle võtta - seetõttu avaldab Tallink ise kogu pakkumise sisu täismahus.
LHV Groupi juhid ei ole avalikkust eksitanud ning soovivad pinged maha võtta, kuid Tallinki täna avaldatud börsiteates püütakse pakkumist võimalikult kahjulikuna näidata, kinnitas LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum Äripäevale.
Riik peaks Tallinkile riigiabi andmisel eelistama osaluse võtmist ning abistamises võiks osaleda ka laevafirma senised suuromanikud Infortar ja Baltic Cruises Holding.
Rain Lõhmuse ainuosalusega Lõhmus Holdings pantis 100 000 LHV Groupi aktsiat, näitavad finantsinspektsiooni andmed.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.