On ilmne, et USA vabariiklaste ja demokraatide seotus teatud majandussektoritega mõjutab aktsiahindu ning praegu on sinine portfell tugevam, kirjutab SEB finantsturgude analüütik Eduardas Petrulis.
- Donald Trump ja Joe Biden. Foto: AFP / Scanpix
Maailma majanduslikult kõige arenenumate demokraatiate hulgas on USA ainus, kellel on riigi põhiseadusega presidendile antud nii ulatuslikud volitused. Seetõttu pole ime, et kõik presidendivalimised tähistavad riigi jaoks mitmes aspektis, sealhulgas majanduslikus, teatud pööret, millel on omakorda oluline mõju ülemaailmsetele finantsturgudele.
Seotud lood
Eestil ei ole Donald Trumpi administratsioonile antud lubadustest enam tagasiteed, mistõttu peaksime lootma, et ta kindlustab teise ametiaja, kirjutab riigiteadlane ja rahvusvaheliste suhete ekspert Viljar Veebel Äripäeva arvamustoimetuse USA valimistele pühendatud rubriigis „Homse Ameerika nägu“.
USA presidendivalimised on ajalooliselt võitnud kandidaat, kes suudab innustada suuremat sihtrühmade paletti. Kas ka seekord, küsib TLÜ poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson Äripäeva presidendivalimiste sarjas “Homse Ameerika nägu”.
Vastutustundetu eelarvepoliitika ja võlgu elamine on saanud USA majandusedu sünonüümiks – fiskaalaasta esimesel kahel kuul (oktoober ja november) kasvas Ühendriikide eelarve puudujääk rekordilise tasemeni.