Marek Jürgenson: vajame tootlust, mitte nöörivat rahapumpa
Kui teise pensionisambasse kogutud 5 miljardist võetakse välja kuni viiendik, nagu näitavad küsitlused, pole see mingi katastroof; vabadus oma säästude üle otsustada kaalub kõik üles, kirjutab riigikogu liige Marek Jürgenson (Keskerakond).
Riigikohus on tunnistanud pensioni teise samba reformi põhiseaduspäraseks. Järgmisest aastast tekib pensionikogujatel esimest korda 20 aasta jooksul valikuvabadus, mida oma kogutud rahaga teha. Toetan lausa kahe käega seda otsustamise vabadust, mis pärast eelmise nädala riigikohtu otsust pensionikogujatel avaneb. Pensionile minejatel ning ka alles kogumist alustajatel on põhjust üle hulga aja mõelda, kas jätkata kogumist (ja kuidas), katkestada või lõpetada. See suund, mida varem määrasid ette pensionifondid ja kindlustajad, lõpeb nüüd ära.
Samal ajal kui meediaruumis kerkivad esile koroonauudised, mis räägivad inimeste pärsitud mobiilsusest, on ärikeskkond kohati aktiivne, näiteks on ühinemiste ja omandamiste turg; suurem kukkumine majanduses võib siiski veel tulla, rääkis PricewaterhouseCoopers ASi juht Tiit Raimla Äripäeva raadio saates “Kuum tool”.
Aasta lõpuni tasub liituda kolmanda sambaga. Millist fondi valida ja kuidas sellest kõige rohkem kasu lõigata, rääkis Äripäeva Raadio hommikuprogrammis Anu Lill.
Riigikohtus kinnitust leidnud pensionireform tekitab senisest suurema vajaduse ja vastutuse luua inimestele võimalusi säästmiseks ja täiendavate finantsvarude loomiseks, leiavad FinanceEstonia juhatuse esimees Andrus Alber ja kapitaliturgude töögrupi juht Aare Tammemäe.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.