Ühiskonna järjepidevuse tagamise seisukohalt tuleb vanemapalka maksta lapse vanuseni, kus ühiskond ootab lapsest juba vastutusvõimelist kodanikku, kirjutab ettevõtluskonsultant Aarne Leisalu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Aarne Leisalu. Foto: Erakogu
Praegune vanemapalga süsteem on suunatud lapse sünni ja esimese pooleteise aasta vältel vanema varasema sissetuleku kompenseerimisele ehk kaudselt suunatud jõuline sündide toetamise meede. Samas on süsteem selline, et “toetame vaest õnnetukest, kes libastus järeltulijat saama”, “kellel on, sellele anname rohkem; kellel vähem, see vaadaku ise, kuidas oma beebiga hakkama saab!”. Kuidas need lapsed üles kasvatatakse, on olulises osas vanemate mure.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti peab selle kriisiga saama lahti polevõimalikkuse sündroomist, kirjutab suhtekorraldaja ja rahvusvaheliste suhete vaatleja Vootele Päi arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Doktor Riik peab oma sõnumid paika saama. Suunatult ja sihikindlalt, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu konkursile Edukas Eesti saadetud arvamusloos.
Automatiseeritud kliimasõbralik ehitus ja seadmete eksport võiksid olla meie eduloo ja ühtlasi uute kättesaadavate kodude vundament, kirjutab ettevõtja Jon Ender arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eestis tuleks käivitada Amazonis kogemust omavatest inimestest koosnev mentorlusprogramm, et läbi suurfirma avada tõhus aken üleilmsele turule, kirjutab ettevõtja Anu Raun arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.