Martin Mäesalu: ka idul peab olema konkurentsireeglitest aimu
Turujõu koondumisele väheste kätte ja selle kuritarvitamine puudutab ka idufirmasid, ning nii võib järgnevatel aastatel eeldada ametiasutuste kasvavat tähelepanu nn uue majanduse ettevõtetele, kirjutab Ellex Raidla partner Martin Mäesalu.
Eestlased on iduettevõtete loomisel olnud edukad. Eesti päritoluga nn ükssarvikute hulk on suurem kui viimastel aastatel Eesti metsades tegelikult nähtud lendoravate arv. Samuti on meie majanduslikus ökosüsteemis palju vähem eksootilisi loomi, kes samuti õhtul piiluvad peeglisse, lootuses näha otsa ees kasvavat väikest sarvemügarat. Samuti on harvaesinev nähtus, kus endine peaminister ei teata poliitikast lahkudes mitte soovist "rohkem aega perekonnaga veeta", vaid hoopis "siirdumisest iduettevõtlusesse".
Euroopa Liit vaatab üle oma seadusi, et panna Austraalia eeskuju järgides suured tehnoloogiahiiud uudiste eest maksma ja astuda meediafirmade selja taha vastasseisus Google’i ja Facebookiga, kirjutab Financial Times.
Cybernetica ASi juhatuse liikme Dan Bogdanoviga rääkisime Äripäeva hommikuprogrammis järjest kasvavast Eesti ettevõtjate probleemist: suured platvormid, nagu Facebook ja Amazon, piiravad tihti ilma põhjendusi kuulamata ettevõtjate reklaami või kauplemist. Mida sellises olukorras teha?
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.