Õiguste piiramine ei ole kunagi hea lahendus, aga ajutised piirangud vaktsineerimata inimestele võivad osutuda vajalikuks, kirjutab Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.
- Mait Palts. Foto: Liis Treimann
Vaktsineerimise eesmärgiks on täna see, et saaksime sügisel jätkata tavapärase ühiskonnakorraldusega, kus piirangutega ei sulgeta töökohti, ega tekiks ülekoormust vajalikele teenustele - näiteks arstiabile, mis on ühiskonna toimimiseks kriitilise tähtsusega. Kui meil on jätkuvalt suur hulk inimesi, kelle käitumine seab ohtu lisaks nende enda elule ka teiste elu, ning seeläbi ka ühiskonna toimimise, tuleb igal juhul neid motiveerida vaktsineerima.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vahe tegemine riigi elanike vahel on äärmuslik abinõu, mida peame rakendama alles siis, kui vaktsineerimata elanike tõttu on oht, et suletakse taas riik ja majandus ja koolivõrk, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Täielikult vaktsineeritutele on kõrge viirusnakkuse näitajate perioodil asjakohane luua privileege, kirjutab Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.
Peaksime tõsiselt kaaluma, kas vaktsineerimata inimestele tuleb edaspidi tagada tasustatud karantiinilehele jäämine, leiab Tööandjate Keskliit.
Vaktsineerimata inimeste vabaduste piiramise soovijad jätavad arvestamata kahju, mida selline passiivagressiivne survestamine kaasa toob, kirjutab Äripäeva raadio toimetaja Rivo Sarapik.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.