Koroona on suurendanud kaugtöö tähtsust ning mõisted „töökoht“, „ametialane hierarhia“ ja „tööaeg“ sisustatakse uuesti, kirjutab etnoloogiadoktor ja antropoloog Aimar Ventsel.
- Aimar Ventsel. Foto: Erakogu
Kui mullu oli esimene koroonakarantiin, siis üks tüütuseni korduv lause nii meedias, intervjuudes kui igat masti prognoosides oli: „Maailm ei saa kunagi olema enam endine.“ Ma olen selle väite totaalsuse suhtes äärmiselt skeptiline, sest elu on näidanud, et enamik inimkonda tahab pöörduda tagasi „vana ja endise“ juurde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
See, et valdav osa ettevõtetest tuli kriisi ajal kaugtöö režiimiga edukalt toime, ei tähenda, et see ongi ideaalne töömuster, pigem soovitan kaug- ja kontoritööd kombineerivaid hübriidlahendusi, kirjutab kaugtöö tegija märgise pälvinud Finestmedia personalijuht Pille-Riin Pillav.
foundME idusektori arvamusliidrite küsitlusele vastajad prognoosivad, et sügis toob pankrotilaine asemel ettevõtlusesse uued tuuled ja tehnoloogiasektoris liiguvad asjad täiskäigul edasi – tarkade lahenduste kasutuselevõtt on saanud suure kiirenduse.
Digitaalsed lahendused võivad tehnoloogiaettevõtete arengule ka kõige tõenäolisemaks takistuseks saada, kirjutab Pipedrive’i tegev- ja tehnoloogiajuht Sergei Anikin vastuseks foundME idufirmade küsitlusele.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.