Advokaadid: Eesti populaarsust krüptoteenuste valdkonnas tuleb positiivselt ära kasutada
Eesti krüptoteadliku jurisdiktsiooni kuvandit ei tohiks asjatult saboteerida, kirjutavad advokaadibüroo Sorainen finantsõiguse eksperdid Krista Ševerev ja Monika Tomberg.
Krista Ševerev (vasakul) ja Monika Tomberg Foto: Erakogu
Praegu on riigikogus kaks 2021. aasta lõpus avaldatud eelnõu: rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (RahaPTS) eelnõu ning ühisrahastuse ja muude investeerimisinstrumentide ning virtuaalvääringute seaduse (ÜVIMS) eelnõu. Mõlema eelnõu vähemalt osaline eesmärk on karmistada regulatsiooni Eestis endiselt väga populaarse virtuaalvääringu teenuse tegevusloa saamiseks ja hoidmiseks.
Krüptorahaga tehtavate tehingute anonüümsus on pigem illusioon, sedalaadi raha pole tegelikult vabam ning krüpto olemus ei võimalda sel tavavaluutat asendada, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
Kuna saabumas on tuludeklaratsioonide esitamise aeg, tuletab maksu- ja tolliamet meelde, kuidas deklareerida krüptoraha või NFT-dega teenitud tulu ning tasuda maksud.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.