Eesti arengu suurim pidur on jätkuvalt inimeste defitsiit, kirjutas Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov konkursi Edukas Eesti nominentide hulka jõudnud artiklis. Loo esialgne versioon oli lubatust palju pikem. Avaldame selle nüüd täismahus.
- Technopolis Ülemiste juhatuse esimees ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige Gert Jostov. Foto: Andras Kralla
Eesti ei ole enam nõrk, vaene ja üksik, vaid tõestanud ennast enesekindla ja hästi arenenud riigina, millel on tugev majandus ning kindlad liitlased ühises ELi ja NATO väärtusruumis. Ent ükskõik, millisest otsast lähened – Eestis ei jagu ei tööjõudu ega tarbijaid. Isegi siis, kui rahvastik uuesti suureneb ja vananemine peatub, ei ole olemasolev inimeste hulk pikas perspektiivis piisav selleks, et hoida Eesti elujärge ja konkurentsivõimet praeguseks saavutatud positsioonil.
Seotud lood
Eesti riik ja ühiskond on saanud piisavalt jaksukaks ja vaimult virgeks, et tegeleda tõeliselt suurte ideedega, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eduka Eesti parimad! Lisatud galerii!
Arvamuskonkursi Edukas Eesti 10 000 euro suuruse peavõidu noppis tänavu endine sotsiaalministeeriumi asekantsler, teadlane ja ettevõtja Ain Aaviksoo.
Vähendamaks igal aastal haigena elatud päevade või enneaegsete surmade näol tekkivat kulu, tuleks premeerida ettevõtjate edukaid terviseinvesteeringuid, pakub ettevõtja ja teadlane Ain Aaviksoo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Käimas on töökorralduse revolutsioon, seega tehkem Eestist kaugtöömaa, kirjutab Indrek Maripuu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”