Eesti inflatsioon on muutunud ülikõrgeks ja ohustab tõsiselt majapidamiste toimetulekut. Riigi sekkumine näib vajalik, ent energiahindade alandamine pole lihtne, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
- Tankla. Mootorikütuste osakaal Eesti inimeste tarbijakorvis on aasta-aastalt kasvanud. Foto: Erik Prozes
Mida kuu edasi, seda uskumatumaid numbreid näitab Eesti inflatsioon. Oodatud aeglustumise asemel on see kuises võrdluses veelgi kiirenenud. Jaanuaris 11%, veebruaris 12%, märtsis 15% ja nüüd aprillis 19%!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaatamata kiirele inflatsioonile ei näi majanduses suurt muutunud olevat – rahval on jätkunud raha nii tarbimise suurendamiseks kui säästmiseks. Kas ka edaspidi, küsib SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Boikott Vene nafta vastu on tekitanud turul tühimiku, mida on raske täita. Seetõttu näib nafta hinnal olevat veel kõvasti kasvupotentsiaali. Majandusele on sellel mõistagi tagajärjed, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Juba enne sõja algust olid paljud ehitajad kimpus sellega, et ehitushindade tõus hakkas tellijatele üle jõu käima ning nüüd on mitmed, ja ka riiklikud, ehitusprojektid edasi lükatud määramatusse tulevikku, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.