Boikott Vene nafta vastu on tekitanud turul tühimiku, mida on raske täita. Seetõttu näib nafta hinnal olevat veel kõvasti kasvupotentsiaali. Majandusele on sellel mõistagi tagajärjed, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
- SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor Foto: Andras Kralla
Sel ajal, kui Euroopa riigijuhid alles vaagivad, kas ja kuivõrd piirata nafta importi Venemaalt, on turg juba oma otsuse langetanud – ostjad lihtsalt boikoteerivad Vene naftat. Tõsi, praegu on Venemaalt Euroopasse veel mõned naftalaevad saabunud, kuid see peegeldab juba ammu sõlmitud tehinguid, mis nüüd lihtsalt reaalse täitmiseni on jõudnud. Uus tellimusi Vene naftale läänemaailmast aga sisuliselt ei tule ja ka mitmed varem aprilli planeeritud tarned on tänaseks üles öeldud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Norra naftapuurija Equinori aktsia minu portfellis on parim vahend hüvastijätuks Vene naftaga maailmaturul – vähemalt näitab seda aasta algusest kestnud aktsia ralli. Aga kes veel kasu lõikavad?
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.