Meil siin on raske ette kujutada seda Venemaal eksisteerivat survet "uskuda", mis riigimeedia ja teised inimesed räägivad, kirjutab etnoloog Aimar Ventsel oma ammuse tuttava Lilja näitel.
- Etnoloogiadoktor Aimar Ventsel Foto: Ken Mürk
Mai keskpaigas sain ma kirja Jakutskist. Kirjutas mu vana tuttav, endine opositsiooniline ajakirjanik, kes hiljem sai suure kohaliku meediamaja üheks juhiks. Ta kirjutas, et Venemaal on asjad pekkis ning vaba ajakirjandus kui selline lõplikult likvideeritud. Ka ajalehed, mida tema kamandas, on kas kinni pandud või sunniviisiliselt riigistatud ja kuuluvad nüüd Jakutski linnale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Brutaalne vägivald on osa Venemaa provintside igapäevaelust, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
„Venelastel pole vahet, kas elada vaeselt või mitte“ on suur rahvuslik müüt, mida ebakindlas majanduslikus olukorras – sanktsioonid, ebakindel tööturg, kõikuvad palgad ja rubla kurss – kasutatakse Venemaal massiliselt pigem enese julgustamiseks, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel Äripäeva essees.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.